• DOLAR
  5,3105
  % 0,10
 • EURO
  6,0449
  % 0,25
 • ALTIN
  226,9891
  % 0,19
 • BIST
  104.330
  % 1,11
Hilafet Askerleri Deyr Ez-Zor’da PKK’ya Ağır Kayıplar Verdiriyor

Hilafet Askerleri Deyr Ez-Zor’da PKK’ya Ağır Kayıplar Verdiriyor

Hilafet Askerleri Deyr Ez-Zor’da PKK’ya Ağır Kayıplar Verdiriyor

A’mak Ajansı’nın aktardığı haberlere göre dün ve bugün İslam Devleti savaşçılarının saldırıları sonrası PKK çok ağır kayıplar verdi.

Dün Deyr Ez-Zor’daki Susse ilçesinde bulunan Bağuz köyünün etrafında PKK’nın düzenlediği bir saldırı püskürtülürken onlardan da 5 kişi öldürüldü ve yaralandı.

Hilafet askerlerinin devam eden saldırılarında bugün Bağuz köyünün kuzeyinde PKK’nın bir topluluğunun güdümlü füze ile hedef alınması sonucunda onlardan 5 kişi öldürüldü ve yaralandı.

Yine Bağuz köyünde PKK unsurlarının bir topluluğuna ikili istişhad operasyonu düzenlendi. Bu operasyon sonucunda PKK’dan öldürülenler ve yaralananlar olurken onlara ait bir mayın tarama aracı da imha edildi.

Yine aynı köydeki başka bir saldırıda ise bir kara mayının infilak ettirilmesi sonucu PKK’dan 3 kişi öldürüldü ve yaralandı.

Bağuz’da gerçekleştirilen son saldırıda ise yine güdümlü füze ile PKK’ya ait bir Bulldozer imha edildi.

Bütün zorluklara rağmen Allah yolunda cihadına devam eden Hilafet askerleri bir tarih yazıyor. Allah’tan Mücahid ve Muvahhid kullarına bu yolda sebat ve temkin vermesini diliyoruz. Başarılı kılan Allah’a hamd olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Bağuz Deyr Ez Zor PKK

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?