• DOLAR
  5,3287
  % 0,13
 • EURO
  6,0610
  % 0,12
 • ALTIN
  218,9628
  % -0,16
 • BIST
  97.955,16
  % -0,51
Hilafet Askerlerinin Irak’taki Operasyonları: 7 Ölü 13 Yaralı

Hilafet Askerlerinin Irak’taki Operasyonları: 7 Ölü 13 Yaralı

Hilafet Askerlerinin Irak’taki Operasyonları: 7 Ölü 13 Yaralı

 

Hilafet’in ve dinin koruyucuları Allah yolunda katlandıkları izzetli cihadlarına devam ediyorlar. Rafızilerin mıntıkasına onlara dar eden Hilafet Askerleri her gözetleme noktasında onlar için pusular, mayınlar ve baskınlar hazırlıyorlar.

Kerkük vilayetinde Kerkük – Riyad yolunda patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu Federal Polislere ait bir araç imha edildi. Kerkük’teki Havice ilçesinde bulunan “El-Mahmudiye” köyünün muhtarı düzenlenen silahlı suikast sonucu öldürüldü. Ayrıca Havice’nin yakınlarındaki El-Mustafiye köyünde Haşd El-Aşairi istihbaratından bir mürtede ait ev yakıldı.

Diyala vilayetine geldiğimizde Diyala’daki El-Azim ilçesinde bulunan “Şezif” köyünde patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu Haşd’ın 2 unsuru yaralanırken onlara ait bir araç da kullanılamaz hale getirildi. Diyala’daki El-Azim ilçesinin yakınlarında patlayıcı cihazın infilak ettirilmesi sonucu bir Irak askeri öldürülüp diğerleri yaralanırken onlara ait bir Hummer aracı da imha edildi.

Öte yandan Diyala’daki E-Azim ilçesinin Elbu Mar’i köyünde Irak ordusunun bir unsuru keskin nişancı atışı sonucu yaralandı.

 

Diğer vilayetlerde ise durum şöyle;
Buseyra mıntıkasındaki El-Hulva köyünde mürted PKK unsurlarını taşıyan bir kamyonun üzerine patlayıcı cihaz infilak ettirildi, böylece 4 mürted öldürüldü ve 7 mürted de yaralandı. Buseyra mıntıkasındaki El-Kessar köyünde mürted PKK’nın bir istihbarat unsuru Hilafet askerleri tarafından düzenlenen silahlı suikast sonucu öldürüldü.

Bakuba’nın kuzeydoğusundaki Kara Taba mıntıkasında mürted Rafızi ordusunun bir unsuru keskin nişancı atışıyla hedef alındı, bunun sonucunda ağır yaralandı. Azim mıntıkasının yakınlarındaki Elbu Mar’i köyünde Rafızi ordusundan bir mürted keskin nişancı atışıyla hedef alındı, böylece ağır yaralandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM