• DOLAR
  5,3287
  % 0,13
 • EURO
  6,0610
  % 0,12
 • ALTIN
  218,9628
  % -0,16
 • BIST
  97.955,16
  % -0,51
HTŞ Hapislerindeki Bitmek Bilmeyen İşkenceler

HTŞ Hapislerindeki Bitmek Bilmeyen İşkenceler

HTŞ Hapislerindeki Bitmek Bilmeyen İşkenceler

 

Cuma günü HTŞ tarafından Kefrenbel kasabasında öldürülen Raed Fares ve Hamid Cüneyd adlı iki gazetecinin suikast sonucu öldürülmesi sonrası sosyal medya da bazı muhalifler HTŞ’ye tepki gösterdi.

İdlib’de bazı bölgelerde HTŞ’nin elinde tutuklu olan insani yardım dernekleri çalışanları için ve bazı aktivistler içinde protesto gösterileri düzenleyen halka HTŞ tarafından gerçek mermi ile ateş açılmıştı.

HTŞ milisleri bazı muhaliflerine gözdağı vermek için, onların bazı özel hesaplarına İşkence gören Ahraruş-Şam savaşçılarından “Hüseyin Rüstem” adlı bir muhalife yapılan işkence görüntüleri bazı muhaliflere gönderdi.

İşkence gören Ahraruş-Şam savaşçılarından “Hüseyin Rüstem” 

Görüntülerin sosyal medya hesaplarında paylaşılmasından sonra HTŞ milislerinden bir yalanlama gelmedi. Ayrıca aktivistler, HTŞ’nin elinde 4000 den fazla muhalifin esir olduğunu, bunların sürekli bu tarz işkencelere maruz kaldığını aktardılar.

 

Nusayri Rejimi HTŞ’den daha İnsaflı
Aktivistler yaptığı açıklamalarda Nusayri rejimi birini gözaltına alacağı zaman mahalle muhtarı ve mahalleden birkaç ileri geleni alır gözaltına almak istediği adamın kapısını çalar, kendisinin karakola gelmesini rica ettiklerini bildirir.

HTŞ milisleri ise silahlı sokak çeteleri gibi eve ani baskınlar düzenleyip ailesinin, hanımının ve çocuklarının yanında iken muhalifleri tutukladığını ve aile bireylerine hakaretler ve küfürler ettiklerini dile getirdiler.

Öte yandan HTŞ, İdlib kuzeyinde bulunan Ed-Dana kasabası yakınlarında Hazro köyünde önceden tutuklamış olduğu ‘’Rıfat Abdulkerim’’ İsimli bir sivilin bu gün de evini basarak ailesinin evi boşaltmasını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM