• DOLAR
  5,3105
  % 0,10
 • EURO
  6,0449
  % 0,25
 • ALTIN
  226,9891
  % 0,19
 • BIST
  104.330
  % 1,11
Molla Bradley’in Taliban’ı

Molla Bradley’in Taliban’ı

Molla Bradley’in Taliban’ı


Molla Ömer’in ABD saldırıları sonucu hayatını kaybetmesi sonucu yerine gelen yeni emirler onun yolundan saptılar.

Öyle ki Molla Ömer’in intikamını almak bir yere onun kanını dökenler ile aynı masada oturup tavizler vererek barış anlaşmaları düzenleyip, kendilerinin ve Afganistan topraklarını ABD ve Avrupa’yı tehtid eden bir üs olmaktan çıkarmak için istiyorlar.

Şeyh Usame bin Ladin, Molla Ömer gibi binlerce Müslümanı öldürmüş, asrın haçlı ordusunun lideri olan ABD’ye eman vermek ve onların düşmanlarına karşı savaşmak ABD ve Avrupa haçlılarına kalkan olmayı kendilerine yeni görev olarak üstlenmek istiyorlar.

Tıpkı Taliban yetkililerinin gazetecilere verdiği demeçlerde dediği gibi “Biz, Afganistan topraklarının komşu ülkelere veya diğer ülkelere karşı kullanılmamasını istiyoruz. Özellikle de Amerika’ya ve batı ülkelerine karşı kullanılmasını istemiyoruz. İslam Devleti gibi bu terör gruplarının hiçbirinin Orta Asya ülkelerine veya komşularımıza sorun teşkil etmelerine asla müsaade etmeyeceğiz.” diyerek adeta Afganistan yönetiminde söz sahibi olabilmek için tağut ve haçlı ordularına kalkan ve mızrak olmak istediklerini talep ettiler.

Şeyh Enver El-Evlaki’nin bir CIA yetkilisinden aktardığı gibi “Siz kendi tarafınızdan molla Ömer’i kaldırırsanız biz de kendi tarafımızdan molla Bradley’i kaldırırız”. ABD sözünde sadık kaldı ve kendileri ile anlaşma yapmayan taviz vermeyen Molla Ömer’i kaldırıp yerine Molla Bradley’i getirdiler, kendileri ile anlaşma yapmalarını ve Afganistan topraklarını Küresel Cihad’ın merkezi olmaktan çıkarıp, ABD ve Avrupa’lıların güvenliği için savaşan öncü bir karakol haline getirdiler.

Yine Şeyh Zerkavi’nin dediği gibi: “Bu düşmanların Müslümanlara karşı savaşlarının araçları ve aletleri çeşit çeşittir. Fakat hedef her zaman sabit kalmaktadır: Güç yetirebilirlerse sadık Müslümanları dinlerinden döndürmektir. Ne zaman ellerinde bir silah kırılsa başka bir silahı ellerine almaktalar.”

Amerika, İslam Devleti ile dünya’nın çeşitli ülkelerinde verdiği savaş sonrası ekonomisi büyük ölçüde zayıflamış ve bunun sonunun olmadığının farkına vardıktan sonra, İslam Devleti’ne karşı yeni düşmanlar edinmek için stratejisini değiştirmiştir. “Düşmanımın düşmanı dostumdur” mantığı üzerine İslam Devleti’nin tüm düşmanları ile dostluk içinde ya onları bizzat destekliyor ya da onların önünü açarak onların güç elde edip İslam Devleti’ne silahla veya medya üzerinden savaşmaları için onları görmezden geliyor ve kendi tağutlarını onlara engel olmaması için öğütlüyor.

Zamanında ABD’nin terörist listesine aldığı birçok örgütün sırf İslam Devleti’ne karşı yürüttüğü kara propaganda sebebi ile ABD tarafından önü açılmış ve İslam Devleti’ni yalan ve iftiraları ile karalaması için görmezden gelinmiştir. Kitapları basılıyor ve ulusal televizyon kanallarında İslam Devleti’ni karalamaları için kendilerine söz hakkı veriliyor.

Nerede “Sizler Muhammed ﷺ’in topraklarından çıkmadıkça emniyeti hayal dahi edemeyeceksiniz.” diyen Usame’nin zamanındaki Taliban? Nerede “Afganistan çevre ve batılı ülkeleri tehdit eden bir üs haline gelmeyecek, İslam Devleti gibi terör örgütleri komşu ve batılı ülkelere sorun çıkmarmayacak” diyen, kafirlere kalkan ve mızrak olan şimdi ki Taliban?

Hatırlanacağı üzere Taliban Rusya’yı ilk Afganistan’dan kovduğunda oradaki cihad Çeçenistan’a ve Tacikistan’a da sıçramış oralarda da kafirlere karşı büyük savaşlar verilmişti. Günümüzdeki kafirlerle aynı masaya oturan Taliban ise onlara güvenceler vererek, onlara gönüllü kalkan ve mızrak olmak istiyor.

Molla Bradley’in Taliban’ı

Alternatif linkler:

https://nofile.io/f/HVaZsPTPoNe/Molla+Bradley’in+Taliban’%C4%B1.mp4

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?